Home » Anbefaling, Arrangement, Featured, Film, Headline, Nyhet, Uncategorized

12.04 – FILMQUIZ @LANDMARK

11 april 2011 Ingen kommentarer

For trettende gang arrangerer Bergen filmklubb byens gjeveste filmquiz.
Våre medlemmer og andre interesserte inviteres til å teste sine ferdigheter,blant annet ved å identifisere filmklipp og musikksnutter. Det vil bli spørsmålom alt mellom himmel og jord – så lenge det har noe med film å gjøre. Spørsmålene er av varierende vanskelighetsgrad, og selv om vi har som mål å være byens mest prestisjetunge filmquiz, skal også de som ikke er filmnerder kunne ha det gøy. Om ikke annet, kan man jo få vite hva som skjedde med Baby Jane, hvor mange sigarettpapir man trenger for å rulle en Camberwell carrot, og hvem som egentlig var Keyser Söze.

Førstepremien er Filmklubbens A-kort, som også gjelder som medlemskort
på Cinemateket USF. Det er også annet snacks å bli belønnet med,
som filmeffekter av varierende kulhetsgrad.

Quizen er åpen for alle og koster 20,- per deltaker.

Legg igjen en kommentar!

Vær vennlige og konstruktive.